חיפוש
Filters
Blog options
Close
RSS

מאמרים

תכירו: ארוניה-ברי – aronia berry – מזון-על מלכת האוכמניות לשמירה על הבריאות, לסיוע בדיאטה ולהגנה ממחלות העולם המודרני. "ארוניה-ברי" - עכשיו בישראל כמיץ טבעי מרוכז בכבישה קרה.
נדע מהם שני מושגים בסיסיים להבנה מהי התופעה אי סבילות לקטוז. לקטוז הוא דו סוכר הנמצא במוצרי חלב.
עגבניה היא אוצר בכל הנוגע לתכונות נוגדות החמצון, היא עשירה במאות פיטוכימיקלים כשגולת הכותרת היא הריכוז הגבוה של הקרטנואיד ליקופן, אנטי אוקסידנט רב עצמה. במונחים של נוגדי חמצון קונבנציונאלים עגבניות מספקות כמות נפלאה של ויטמין C ובטא קרוטן, כמות טובה מאוד של מנגנן וכמות טובה של ויטמין E.
ידוע מזה זמן, שצריכת יין אדום במתינות מועילה לבריאות הלב. האלכוהול ורכיבים ביין הקרויים אנטי אוקסידנטים (נוגדי חמצון) עשויים להעלות את רמת הכולסטרול "הטוב" (HDL) ולהגן מפני טרשת עורקים. המשך...
בתעשיית היין, זרעי ענבים הם תוצר לוואי ומשתמשים בהם להפקת שמן זרעי ענבים ותמצית זרעי ענבים. אז מדוע שמן זרעי ענבים זוכה לפופולריות כה רבה? לשמן זרעי ענבים יש תכונות וסגולות בריאותיות שמייחדות אותו :
הפסטה מצויה כמעט בכל בית ואהובה מאוד בתפריט הישראלי . ארוחת פסטה מאוד פשוטה להכנה ומהווה ארוחה מהירה לרוב, אך תהליך היצור של הפסטה היבשה ארוך יותר. נתאר ונסביר על תהליך היצור של הפסטה, ואיך הוא משפיע אל איכות הפסטה.
בביקורינו בכל חנות המוכרת שמני זית ישנם סוגים רבים של שמני זית בדרגות איכות שונות ובמחירים שונים, שלכולם מכנה משותף והוא השם "שמן זית" אך המילים הנלוות לצירוף מילים זה ,הן היוצרות את ההבדל בין סוגי השמנים,כדי שנוכל לדעת איזה שמן זית כדאי לנו לרכוש,אנו מביאים במאמר זה את כל מגוון שמני הזית הקיימים כיום על המדפים.